بزرگترین مانع پیشرفت

  یک روز وقتى کارمندان به اداره رسیدند اطلاعیه بزرگى را در تابلوى اعلانات دیدند که روى آن نوشته شده بود: “دیروز فردى که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت. شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت ١٠ در سالن اجتماعات برگزار مى‌ شود دعوت مى‌ کنیم”. 

     در ابتدا، همه از دریافت خبر مرگ یکى از همکارانشان ناراحت مى‌ شدند اما پس از مدتى کنجکاو مى‌ شدند که بدانند کسى که مانع پیشرفت آن‌ها در اداره مى‌ شده که بوده است. این کنجکاوى تقریبا تمام کارمندان را ساعت١٠ به سالن اجتماعات کشاند.

      رفته رفته که جمعیت زیاد مى ‌شد هیجان هم بالا مى‌ رفت. همه پیش خود فکر مى ‌کردند: “این فرد چه کسى بود که مانع پیشرفت ما در اداره می شد؟ به هر حال خوب شد که مرد!”. کارمندان در صفى قرار گرفتند و یکى یکى نزدیک تابوت مى ‌رفتند و وقتى به درون تابوت نگاه مى ‌کردند ناگهان خشکشان مى زد و زبانشان بند مى‌ آمد.

     آینه ‌اى درون تابوت قرار داده شده بود و هر کس به درون تابوت نگاه مى‌ کرد تصویر خود را مى ‌دید. نوشته‌ اى نیز بدین مضمون در کنار آینه بود: “تنها یک نفر وجود دارد که مى‌ تواند مانع رشد شما شود و او هم کسى نیست جز خود شما. شما تنها کسى هستید که مى ‌توانید زندگى‌ تان را متحول کنید. شما تنها کسى هستید که مى‌ توانید بر روى شادى‌ ها، تصورات و موفقیت‌ هایتان اثر گذار باشید  شما تنها کسى هستید که مى ‌توانید به خودتان کمک کنید.

     زندگى شما وقتى که رئیستان، دوستانتان، والدینتان، شریک زندگى ‌تان یا محل کارتان تغییر مى ‌کند دستخوش تغییر نمى ‌شود. زندگى شما تنها فقط وقتى تغییر مى‌ کند که شما تغییر کنید، باور هاى محدود کننده خود را کنار بگذارید و باور کنید که شما تنها کسى هستید که مسئول زندگى خودتان مى ‌باشید.

     مهم‌ ترین رابطه‌ اى که در زندگى مى ‌توانید داشته باشید، رابطه با خودتان است. خودتان را امتحان کنید. مواظب خودتان باشید. از مشکلات، غیر ممکن‌ ها و چیز هاى از دست داده نهراسید. خودتان و واقعیت ‌هاى زندگى خودتان را بسازید. دنیا مانند آینه است. انعکاس افکارى که فرد با یقین به آن‌ها اعتقاد دارد را به او باز مى ‌گرداند…

حتما ببینید

نامه آبراهام لینکلن به آموزگار پسرش

به پسرم درس بدهید. او باید بداند که همه مردم عادل و همه آنها صادق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *